My a okolité atrakcie

V okolí Hotela Tyrapol je množstvo atraktívnych miest, ktoré je možno navštíviť. Od pokojných a romantických zátiší jedinečnej oravskej prírody po miesta nabité adrenalínom. Hotel úzko spolupracuje s agentúrou Extremsports, ktorá Vám podľa Vašich požiadaviek sprostredkuje nezabudnuteľné zážitky.

ORAVA SNOW

Zimné stredisko ORAVA SNOW leží v najstudenšej slovenskej doline v Oravskej Lesnej a je jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúc slovenských lyžiarskych stredísk. Pre naších hosti platia nasledovne ceny skipassov.

http://www.oravasnow.sk

Skanzen Vychylovka

Múzeum Kysuckej dediny v Novej Bystrici - Vychylovke je stálou expozíciou v prírode, ktorá je jednou z najrozsiahlejších na Slovensku. Expozícia dokumentuje a približuje spôsob života a kultúry kysuckého ľudu v minulosti. Expozícia obsahuje spolu 34 stavieb. Súčasťou je taktiež úzkokoľajná lesná železnica s úvraťovým systémom, ktorá kedysi spájala Kysuce s Oravou. Dnes slúži na prevážanie návštevníkov romantickou trasou dlhou 3,6 km, prechádzajúcou cez areál Múzea kysuckej dediny. V mesiacoch máj - október ožíva tento čarokrásny kút spevom, hudbou, tancom a remeslom.

http://www.kysuckemuzeum.sk/index.php/expozocie-muzea/muzeum-kysuckej-dediny/206-skanzen-vychylovka

Adrenalínové športy

Outdorové programy, expedície a šport pre jednotlivcov a skupiny. Ponúkame Vám prežiť to, čo ste vždy chceli skúsiť. Naše produkty sa dajú spájať a rôzne kombinovať a záleži to výlučne od vašej fantázie, odvahy, sily a vytrvalosti. Potrebujete len chuť a peniaze. S nami môžte prežiť taký intenzívny deň alebo víkend že na to tak skoro nezabudnete. O toto všetko sa stará tím školených inštruktorov.
(našim hosťom je poskytovaná zľava do 10%)

http://www.extremsports.sk

Oravská Lesná – Náučný chodník

Lesnícky náučný chodník Oravská Lesná ponúka svojim návštevníkom na 3,7 km trase zaujímavosti lesníckeho, prírodovedného, ochranárskeho i historického charakteru. Prostredníctvom 9 tematicky zameraných zastávok je návštevníkom prezentovaná lesnícka činnosť a les ako spoločenstvo živej a neživej prírody. Na trase sú aj ďalšie zaujímavosti predstavujúce približovanie dreva koňmi, bývalú lesnú železnicu v Oravskej Lesnej, históriu mlyna Srogončík, výrobu triesla, lesnú škôlku s náradím, kŕmne zariadenia a starostlivosť o zver, včelárstvo a iné.

http://www.lesy.sk/showdoc.do?docid=1967

Oravský Podzámok - Oravský Zámok (40km)

Oravský hrad ako národná kultúrna pamiatka je historický komplex, ktorý dokumentuje architektonické slohy jednotlivých historických etáp, jeho pôvodné využitie a prestavby v duchu doby.
Expozície sú zamerané na dokumentáciu štýlu stredovekého a novovekého bývania, historických typov a druhov vojenskej techniky, umeleckého cítenia jednotlivých storočí, pretvoreného do umeleckých a úžitkových doplnkov interiérov a výtvarného umenia.

http://www.oravskemuzeum.sk

Jánošíkové diery

Radi by sme Vám doporučili jednu nenáročnú turistickú trasu, ktorú hravo zvládne ktokoľvek a trvá zhruba pol dňa - záleží hlavne na tom, aké tempo a aké dlhé zastávky si zvolíte.
Trasa turistiky je nenáročná, stále ponúka veľmi pekné výhľady a môžte sa kochať krásou prírody, čistým vzduchom a tajomnými zvukmi lesa.

http://www.terchova.sk/navstevnik/turisticke-trasy/janosikove-diery

Námestovo – Oravská priehrada (30km)

Oravská priehrada a príležiace strediská, z ktorých najznámejšia je Slanická osada, lákajú každoročne tisícky turistov, ktorí tu nachádzajú nespočetnú paletu vodných športov avšak mnoho iných možností. Stačí si len vybrať zo širokej ponuky: vodné bicyklovanie, člnkovanie, potápanie, vodné lyžovanie. windsurfing, jachting, vyhliadkové plavby loďou a iné. Iných možno zaujme rybolov, či turistika do okolitej prírody, ktorú možu pokojne spojiť s hubárčením či hľadaním iných lesných plodín na ktoré krajina nie je skúpa.

http://www.orava-info.sk/oravska-priehrada/

Námestovo - Slanický ostrov umenia (30km)

V prekrásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady sú lokalizované stále expozície tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie.  Z piatich osád, ktoré navždy zmizli pod vodou priehrady v r. 1953 sa ako ostrov zachovalo iba návršie s barokovým kostolom a kalváriou, ktoré kedysi tvorilo dominantu obce Slanica.

http://www.muzeum.sk/?obj=galeria&ix=soun

Slovenský orloj

Miesto: Stará Bystrica
Vzdialenosť od hotela: 24km (25min.)

http://www.starabystrica.sk/sk/navstivte-v-starej-bystrici/v-strarej-bystrici/15-slovens

My a okolie

Nadpis??