Attractions

There are many attractive places to visit in the hotel’s surrounding: from beautiful romantic corners of unique nature of the Orava region to places charged with adrenaline. The hotel has a partnership with the company Extremsports which, according to your choice and abilities, will make your stay an unforgettable experience.

ORAVA SNOW

Ski lifts and Chairlifts

http://www.oravasnow.sk

Skanzen Vychylovka

Vychylovka – Ride on a historical train and open-air museum (10km)

http://www.kysuckemuzeum.sk/index.php/expozocie-muzea/muzeum-kysuckej-dediny/206-skanzen-vychylovka

Extrem sports

(10% off for our guests)

http://www.extremsports.sk

Oravská Lesná – Forest Guide walk

Lesnícky náučný chodník Oravská Lesná ponúka svojim návštevníkom na 3,7 km trase zaujímavosti lesníckeho, prírodovedného, ochranárskeho i historického charakteru. Prostredníctvom 9 tematicky zameraných zastávok je návštevníkom prezentovaná lesnícka činnosť a les ako spoločenstvo živej a neživej prírody. Na trase sú aj ďalšie zaujímavosti predstavujúce približovanie dreva koňmi, bývalú lesnú železnicu v Oravskej Lesnej, históriu mlyna Srogončík, výrobu triesla, lesnú škôlku s náradím, kŕmne zariadenia a starostlivosť o zver, včelárstvo a iné.

http://www.lesy.sk/showdoc.do?docid=1967

The Orava Castle (40km)

Oravský hrad ako národná kultúrna pamiatka je historický komplex, ktorý dokumentuje architektonické slohy jednotlivých historických etáp, jeho pôvodné využitie a prestavby v duchu doby.
Expozície sú zamerané na dokumentáciu štýlu stredovekého a novovekého bývania, historických typov a druhov vojenskej techniky, umeleckého cítenia jednotlivých storočí, pretvoreného do umeleckých a úžitkových doplnkov interiérov a výtvarného umenia.

http://www.oravskemuzeum.sk

Janosik Rock gulfs

Radi by sme Vám doporučili jednu nenáročnú turistickú trasu, ktorú hravo zvládne ktokoľvek a trvá zhruba pol dňa - záleží hlavne na tom, aké tempo a aké dlhé zastávky si zvolíte.
Trasa turistiky je nenáročná, stále ponúka veľmi pekné výhľady a môžte sa kochať krásou prírody, čistým vzduchom a tajomnými zvukmi lesa.

http://www.terchova.sk/navstevnik/turisticke-trasy/janosikove-diery

Námestovo – Orava Dam (30 km)

Oravská priehrada a príležiace strediská, z ktorých najznámejšia je Slanická osada, lákajú každoročne tisícky turistov, ktorí tu nachádzajú nespočetnú paletu vodných športov avšak mnoho iných možností. Stačí si len vybrať zo širokej ponuky: vodné bicyklovanie, člnkovanie, potápanie, vodné lyžovanie. windsurfing, jachting, vyhliadkové plavby loďou a iné. Iných možno zaujme rybolov, či turistika do okolitej prírody, ktorú možu pokojne spojiť s hubárčením či hľadaním iných lesných plodín na ktoré krajina nie je skúpa.

http://www.orava-info.sk/oravska-priehrada/

Námestovo – Slanica Island of Art (30km)

V prekrásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady sú lokalizované stále expozície tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie.  Z piatich osád, ktoré navždy zmizli pod vodou priehrady v r. 1953 sa ako ostrov zachovalo iba návršie s barokovým kostolom a kalváriou, ktoré kedysi tvorilo dominantu obce Slanica.

http://www.muzeum.sk/?obj=galeria&ix=soun

Slovakia

Miesto: Stará Bystrica
Vzdialenosť od hotela: 24km (25min.)

http://www.starabystrica.sk/sk/navstivte-v-starej-bystrici/v-strarej-bystrici/15-slovens

My a okolie

Nadpis??